Kolej linowa Czantoria

To jedna z najnowocześniejszych kolei w polskiej części Beskidów. W ciągu 8 minut dowozi turystów z Ustronia na wysokość 855 m n.p.m. - na Polanę Stokłosica. Stąd można podziwiać piękne widoki na panoramę Beskidu Śląskiego, odległe Tatry, a nawet Sudety, skorzystać z letniego toru saneczkowego, odpocząć na największej w Polsce górskiej plaży z leżakami, udać się do wieży widokowej na szczycie Czantorii lub na piesze wędrówki - np. Głównym Szlakiem Beskidzkim. Zimą do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów Kolej oddaje świetne trasy narciarskie.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Górskie bieganie

Na malowniczych szlakach Beskidu Śląskiego można spotkać mnóstwo biegaczy. Urozmaicone ścieżki wiją się wzdłuż licznych szlaków turystycznych otaczających Wisłę. Crystal Mountain to doskonała baza wypadowa dla miłośników tej dyscypliny. Mogą się Państwo wybrać na krótką poranną przebieżkę, marszo - bieg czy zaplanować nawet maraton. Najlepszą nagrodą po ciężkiej wspinaczce będą zapierające dech w piersiach widoki oraz ogromna frajda podczas szybkiego zbiegu w dół, wyzwalająca adrenalinę i dająca satysfakcję ze zdobycia szczytu w pięknych okolicznościach przyrody. W Wiśle odbywa się również szereg zawodów dla biegaczy, podczas których mogą Państwo sprawdzić swoje umiejętności.

Skolnity Ski & Bike Park

Stacja narciarska Skolnity Ski&Bike Park położona jest w samym centrum Wisły, a od naszego hotelu to zaledwie 2,4 km. Bliskość i wysokość Crystal Mountain sprawiają, że goście hotelowi widzą całą stację narciarską z okien hotelu. 

Wyciąg oferuje wygodną, 4 osobową kolej linową. Do dyspozycji są 2 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (1100 metrów i 980 metrów) oraz wyciąg taśmowy dla dzieci (70 metrów). Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie i system naśnieżania. Na terenie obiektu mieszczą się trzy parkingi. Na szczycie Wierchu Skolnity znajduje się także drewniana karczma oraz zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami. 

W sezonie letnim obiekt zaprasza na trasy rowerowe enduro oraz tarasy widokowe na górnej stacji kolei. 

Trasy rowerowe

Wisła jest doskonałym miejscem do jazdy na rowerze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są tutaj bowiem rekreacyjne szlaki rowerowe obfitujące w piękne widoki, takie jak miejsko - górski ”Wiślański Szlak Rowerowy”, wzdłuż którego można zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejscówki w całej Wiśle. Ponadto opcja dla rodzin z dziećmi i początkujących amatorów jazdy na rowerze, czyli miejsko – leśny szlak „Tam i z powrotem DOBKA”, oraz ścieżki enduro o łącznej długości ponad 8 km w Bike Parku Skolnity. Liczne zakręty z bandami, typowy flow trail, ścieżki zjazdowe o nachyleniu 7% ze skoczniami road gap, to wszystko niezła frajda dla bardziej ambitnych kolarzy oczekujących dodatkowych sportowych emocji, gwarantujących adrenalinę i świetną zabawę.

Nie muszą się Państwo martwić o sprzęt, gdyż Hotel Crystal Mountain oferuje wypożyczalnię rowerów, zarówno rekreacyjnych, górskich jak i elektrycznych. 

Skocznia im. Adama Małysza

To jedna z najpopularniejszych w Wiśle atrakcji turystycznych. Skocznia Adama Małysza to najlepiej rozpoznawalny obiekt sportowy w Wiśle. Goście odwiedzający Beskidy chętnie korzystają z udostępnionego im wyciągu krzesełkowego, wieży widokowej i kawiarni, z której podglądać można najazd i belkę startową skoczni, a przy odrobinie szczęścia obserwować treningi nie tylko polskich skoczków. Od chwili inauguracji w 2008 roku skocznia im. Adama Małysza w Wiśle Malinka gościła już zawody rangi Letniego i Zimowego Grand Prix, Pucharu Kontynentalnego, Mistrzostw Polski i wiele innych.

Dolina Białej Wisełki

To jedno z najpiękniejszych miejsc w Wiśle, które znakomicie nadaje się na spacery rodzinne, nawet z malutkimi dziećmi i wózkami, ponieważ przez malowniczą dolinę prowadzi asfaltowa droga o delikatnym nachyleniu. Zakaz ruchu samochodów wzdłuż całej doliny powoduje, że można się cieszyć spokojem, dziką przyrodą i czystym powietrzem. Dolina Białej Wisełki jest piękna o każdej porze roku. Zimą dodatkową atrakcją są kuligi na saniach zaprzężonych w konie, kończące się zazwyczaj ogniskiem i góralską biesiadą.

Doliną wiedzie niebieski szlak biegnący na Baranią Górę - popularny cel turystów, ale spacer przez dolinę często kończy się przy malowniczych wodospadach zwanych Kaskadami Rodła.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jezioro Czerniańskie

To niezwykle malowniczo położony sztuczny zbiornik wodny, utworzony w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki w Wiśle Czarnem, w sercu Beskidu Śląskiego. Przy Jeziorze Czerniańskim, miejsce ma jeden z kilku przystanków popularnej Wiślańskiej Ciuchci, która obwozi turystów po najciekawszych zakątkach Wisły. W pobliżu jeziora znajduje się też potężny wodospad na Wisełce, skansen wsi wiślańskiej oraz Zamek Prezydenta RP. Korona zapory to wspaniałe miejsce spacerowe, chętnie wykorzystywane przez turystów. Cisza i piękno tego zakątka to prawdziwy magnes. Warto wybrać się tutaj na długi spacer podziwiając przyrodę.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Leśny Park Niespodzianek

Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Każdego zachwyci silna postawa żubrów, jeleni szlachetnych i jeleni sika, łagodność saren i sympatyczna natura danieli i muflonów. Kto nie chciałby zbliżyć się i dotknąć tych jakże dostojnych zwierząt. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Park to edukacja i rekreacja. Jedna ze ścieżek wyposażona została w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Park Linowy Base Camp

W cichej leśnej dolinie nad szumiącym potokiem, rozpościera się park linowy Base Camp Istebna. Zapewnia fantastyczną zabawę w bezpiecznych warunkach. Na przeszkodach parku linowego bawić się mogą wszyscy, i mali i duzi. To nie tylko zabawa ruchowa, ale i czas na zdobywanie nowych doznań pod okiem doświadczonych instruktorów. Base Camp oferuje 5 tras dla dzieci i dorosłych o różnym stopniu trudności. Do pokonania 53 przeszkody i ponad 500 m tras. Między innymi czeka na Państwa łącznie 350 m zjazdów Tyrolskich.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Dream Park Ochaby

Pierwszy tego typu park rozrywki i edukacji w Polsce, gwarantujący doskonałą zabawę dla całej rodziny. Łączy on w sobie dwa parki w jednym miejscu – Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji jest z pewnością pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, umożliwiające poznanie pradawnego świata podwodnych stworzeń. W trosce o dobre samopoczucie wszystkich odwiedzających park przygotował mnóstwo atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Centrum Koronki Koniakowskiej

Tych z Państwa, którzy chcieliby poznać trochę historii powstania koniakowskiego heklowania, sylwetki pierwszych koronkarek i zakupić unikatowe pamiątki i arcydzieła, zapraszamy do miejsca kultywowania i propagowania ponad stuletniej koronczarskiej tradycji z Koniakowa. W Centrum Koronki Koniakowskiej poznają Państwo specyfikę szydełkowania, która nie jest stosowana w żadnym innym miejscu na świecie, a w 2017 roku została wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Mogą się Państwo również zapisać na warsztaty z koronki koniakowskiej, organizowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

ZOBACZ WIĘCEJ

Off-Road pod Piramidą

Na wszystkich, którzy oczekują silniejszych przeżyć i dużej dawki adrenaliny, czeka tor off-roadowy pod Piramidą. Wyspecjalizowane samochody terenowe, niepowtarzalne trasy i duże przewyższenia, to gwarancja dobrej zabawy i szansa udoskonalania swoich umiejętności. Wszystko zaledwie 3 km od hotelu Crystal Mountain.

ZOBACZ WIĘCEJ

Energylandia

Największy park rozrywki w Polsce, położony w miejscowości Zator, na 35 hektarach w odległości zaledwie 78 km od Hotelu Crystal Mountain. To miejsce przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oferuje kilkadziesiąt atrakcji podzielonych na różne strefy, 4 sceny widowiskowe, na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne. W parku znajduje się też 50 punktów gastronomicznych. Warto zatem przeznaczyć na tę atrakcję cały dzień.


ZOBACZ WIĘCEJ

Narty i sporty zimowe

Zima to pora roku, która kojarzy się z feriami i sportami zimowymi. Gdy za oknem prószy biały puch, a mróz szczypie w uszy jest to okazja do pojeżdżenia na nartach, sankach lub snowboardzie. Wisła to idealne miejsce dla amatorów zimowych szaleństw z szeregiem wyciągów narciarskich i tras biegowych o różnym stopniu zaawansowania. Z myślą o miłośnikach zimowych szaleństw, Stacja Narciarska Skolnity znajdująca się w samym centrum Wisły oferuje 4 osobową kolej linową, 2 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (1100 metrów i 980 metrów) oraz wyciąg taśmowy dla dzieci (70 metrów). Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Wśród szumu górskiego potoku Crystal Mountain zaprasza do skorzystania z oferty zimowych kuligów w Dolinie Białej Wisełki. To doskonała forma spędzania czasu z całą rodziną.